Abú Dhabí

Menu:

Ubytování v SAE:

Zajistěte si ubytování ve Spojených arabských emirátech online za pár minut. Největší nabídka hotelů. Nejlepší ceny. Bez rezervačních poplatků. Vše v češtině. Nezávislé recenze hotelů.


Kompletní nabídka ubytování v SAE


 Abú Dhabí


>> Aktuální nabídka hotelů v Abú Dhabí <<

Abú Dhabí je nejen město ale také stejnojmenný emirát patříci do Spojených arabských emirátů.  Abú Dhabí je sice po Dubaji až druhé největší město Spojených arabských emirátů, ale je hlavním městem Spojených arabských emirátů (SAE). Ve městě žije takřka devět set tisíc obyvatel.

Abu Dhabí (v češtině se používá také název Abú Zabí) najdeme na Arabském poloostrově v severovýchodní části Perského zálivu, zhruba uprostřed pobřeží  Spojených arabských emirátů. Centrální část města leží na ostrově, který je v těsné blízkosti pevniny. Mnohá předměstí pak najdeme na přilehlé pevnině.

Podnebí v oblasi města Abú Dhabí je převážně suché a horké. V období od června do září překračují průměrné teploty 35 °C. Občas se objeví i písečné bouře. Chladnější období je pak od listopadu do března.

Abu Dhabi je významným hospodářským, finančním i kulturním centrem země. Abu Dhabí je také důležitý námořní i rybářský přístav. K rozvoji města došlo v souvislosti s těžbou ropy. Jsou zde rafinérie ropy a zemního plynu, odsolování mořské vody i mezinárodní letiště. V Abu Dhabi jejeden z nejluxusnějších hotelů na světě - Emirates Palace. V Abú Dhabí je také osmá největší mešita na světě a největší v zemi - Sheikh Zayed.

V Abú Dhabí se od roku 2009 jezdí jeden ze závodů Formule 1. Jezdí se na okruhu Yas Marina Circuit, který byl postaven na ostrově Yas. Okruh je součástí zábavného centra, kde najdeme třeba i populární Ferrari World. Původně měl být okruh podobného městského rázu jako ten v Monaku. K závodům mělo být použito několik nábřežních ulic, od plánů však bylo upuštěno v roce 2007 a byl postaven již zmíněný okruh na ostrově Yas.